Ciekawostki medyczne Suplementacja dożylna

Solcoseryl we wlewie dożylnym

Dotychczas Solcoseryl był znany jako lek dostępny bez recepty w postaci maści lub żelu, wykorzystywany w leczeniu różnych uszkodzeń skóry i błon śluzowych. Ostatnio zyskał sławę wśród sportowców w formie ampułek do wlewów dożylnych, wykazujących działanie regeneracyjne i wzmacniające tkanki po intensywnym treningu. Osoby, które regularnie stosują wlewy z Solcoserylem, zaobserwowały znaczny wzrost wydolności oraz samopoczucia, a także większą chęć do wykonywania długich i intensywnych treningów.

Aplikacja dożylna jest najbardziej wydajnym sposobem administracji leków, gdyż zapewnia 100% wchłanialności. Podane składniki pomijają ograniczenia na poziomie układu pokarmowego, trafiając do krwiobiegu natychmiast, co zapewnia błyskawiczne i długo utrzymującego się działanie. Dlatego wielu pacjentów, odczuwa pozytywne efekty wlewu już w trakcie jego trwania. Warto wspomnieć, że podawanie solcoserylu we wlewach dożylnych jest dużo bardziej skuteczną metodą, niż bolesne iniekcje domięśniowe.

Solcoseryl to bezbiałkowy dializat z krwi cieląt, otrzymywany przez wieloetapową precypitację i filtrację. Posiada całkowicie naturalny skład i spełnia wszelkie normy jakościowe. Zawiera szereg substancji nieorganicznych i organicznych o niskiej masie cząsteczkowej. Należą do nich: glikolipidy, nukleozydy, nukleotydy, oligopeptydy, niezbędne pierwiastki i elektrolity (sód, wapń i potas). Środek ten należy do grupy farmakoterapeutycznej: inne leki rozszerzające naczynia obwodowe, dlatego jego główną właściwością jest wpływ na poprawę krążenia krwi. Przyczynia się to do aktywizacji transportu tlenu i jego wykorzystania przez komórki organizmu. Dodatkowo wspomaga procesy regeneracyjne i zwiększa wydolność mięśni, co jest ważne dla osób uprawiających sport oraz prowadzących intensywny tryb życia.

Podobny obraz

Jak działają wlewy dożylne z Solcoserylu?

– poprawiają krążenie krwi, czego skutkiem jest usprawnienie transportu tlenu i glukozy oraz ich lepsze wykorzystanie przez komórki organizmu,

– nasilają syntezę kolagenu oraz wzmagają regenerację komórek, a także usprawniają procesy naprawcze uszkodzonych tkanek,

– stymulują fosforylację oksydacyjną stanowiącą główne źródło ATP, tym samym zwiększają tempo przemian metabolicznych oraz zapasy wysokoenergetycznych fosforanów w komórkach,

– utrudniają gromadzenie mleczanu oraz przyspieszają jego rozkład, łagodząc zmęczenie i ból mięśni po intensywnym treningu,

– chronią komórki organizmu przed uszkodzeniem, np.: w wyniku niedotlenienia,

– poprawiają wydolność organizmu przez zwiększenie ilości tlenu dostarczanego do mięśni oraz jego wykorzystanie w sytuacjach wymagających dużego wysiłku fizycznego,

– stabilizują błony komórkowe oraz utrzymują odpowiedni poziom homeostazy osmotycznej i jonowej, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu szkodliwych zmian w komórkach oraz zmniejszają wtórne zmiany zwyrodnieniowe,

– stymulują rozwój i namnażanie się komórek.

Wlewy z Solcoserylu polecane są nie tylko sportowcom w celu wzmocnienia i regeneracji po treningu, ale także mogą być stosowane przez osoby cierpiące na schorzenia tj.:

– choroby tętnic i żył związane z zaburzeniami ich drożności (m.in.: niewydolność żylna, miażdżyca), gdyż wspomagają procesy oczyszczania naczyń ze złogów cholesterolowych,

– zapalenie, owrzodzenie lub uszkodzenie rogówki oka, szczególnie u osób noszących soczewki kontaktowe,

– wrzodziejące zapalenie jelita lub wrzody przewodu pokarmowego,

– angiopatia cukrzycowa,

przewlekłe stany zapalne, którym towarzyszy ból (m.in.: reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Hashimoto),

– rany, oparzenia, odmrożenia, odleżyny oraz inne uszkodzenia skóry i błon śluzowych,

– zmiany trądzikowe oporne na leczenie.

Ponadto wlewy z Solcoserylem wykazują działanie radioochronne, dlatego mogą być podawane w przypadku skażeń promieniotwórczych. Zalecane są także pacjentom po przebytych operacjach plastycznych lub przeszczepach, w celu usprawnienia procesu gojenia ran i zapobiegania powstawaniu blizn. Pozytywnie wpływają na procesy w ośrodkowym układzie nerwowym, ponieważ wspomagają regenerację tkanek po udarach i urazach mózgu oraz chronią przed jego niedotlenieniem.

Wlewy z Solcoserylu w połączeniu z odpowiednio dobranym kompleksem aminokwasów zalecane są osobom, które intensywnie trenują np.: przed startem w ważnych zawodach i odczuwają zmęczenie i niechęć do ćwiczeń. Już po pierwszym zastosowaniu kroplówka przynosi szybką ulgę w nasilonej bolesności mięśni i stawów. Sprawdza się także u sportowców, którzy doświadczyli fizycznych urazów (tj.: złamania, stłuczenia) wymagających intensywnej regeneracji.

Regularne stosowane kroplówek z Solcoserylem może być podstawą „suplementacji” u osób uprawiających sporty wytrzymałościowe tj.: kolarstwo, biegi długodystansowe czy CrossFit. Zwiększają one wydolność organizmu oraz wspomagają regenerację, co pozwala wydłużyć sesje treningowe i zapobiega spadkom kondycji.

Częstość stosowania wlewów jest dostosowywana do indywidualnego planu treningowego. Najlepszym schematem jest stosowanie wlewu przed długimi, ciężkimi ćwiczeniami, ale także wtedy, gdy odczuwamy zmęczenie związane z intensywnym trybem życia. W centrum medycznym Revital Clinic każdy wlew poprzedzony jest badaniem krwi oraz konsultacją lekarską. Pozwala to określić czy taki zabieg jest wskazany i bezpieczny oraz umożliwia precyzyjne dobranie dawki.

Podsumowując, wlewy z Solcoserylu sprawdzą się nie tylko jako idealny środek wspomagający regenerację u osób intensywnie trenujących, ale także u chorych zmagających się z różnego typu schorzeniami. Solcoseryl pomimo tego, że rewelacyjnie wspomaga kondycję sportowców, nie znajduje się na liście substancji uznawanych za dopingujące.
Wlewy z Solcoserylem wyróżnia fakt, że przynoszą one wiele korzyści bez powodowania istotnych skutków ubocznych. Ze względu na zawartość potasu w składzie, należy zachować ostrożność jedynie podczas stosowania go u pacjentów z hiperkaliemią, niewydolnością nerek, zaburzeniami rytmu serca czy zawałem mięśnia sercowego.
Ampułki Solcoserylu stosowane do wlewu są dostępne na receptę, co świadczy o tym, że jest to lek, a nie suplement diety i gwarantuje jego skuteczność oraz przebadany skład. Ponadto, jeśli terapia przeprowadzana jest pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego z bezpośrednim dostępem do niezbędnego sprzętu ratunkowego, zapewnia pełne bezpieczeństwo.

Umów się na wizytę.

O autorze

Revital Clinic

Revital Clinic

Revital.Clinic placówka specjalizująca się we wlewach dożylnych, hormonoterapii, dietetyce klinicznej, oraz EBM (Evidence-based medicine) czyli medycynie opartej na faktach i dowodach naukowych. Revital.Clinic to współczesna sztuka lekarska, wspierająca swojego Pacjenta na każdym etapie leczenia.

› Zobacz wszystkie artykuły

2 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł