Revital Clinic

Zwolnienia lekarskie bez wychodzenia z domu

Chorowanie to zwykle nieodłączny element nie tylko sezonu jesienno-zimowego, ale tak naprawdę całego roku – często jest to winą słabej odporności lub po prostu niesprzyjającej aury. W takich sytuacjach warto jest zostać w domu, żeby nie narażać ludzi wokół i siebie na powikłania.

W takich sytuacjach zwykle wymagane jest od nas zwolnienie lekarskie. Czy da się uzyskać L4 bez wychodzenia z domu? Oczywiście. Coraz więcej przychodni oferuje zwolnienie przez Internet, po wstępnej konsultacji telefonicznej lub rozmowie online. Elektroniczne zwolnienie (e-ZLA) jest aktualnie na porządku dziennym, a w obecnym momencie jest niezwykle pożądane.

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę panującego aktualnie koronawirusa (COVID-19), który uniemożliwia większości normalne funkcjonowanie, a sama przychodnia jest miejscem wysokiego ryzyka. Z tego powodu warto unikać takich miejsc, a w trakcie choroby nie wychodzić z domu.

Zwolnienia lekarskie bez wychodzenia z domu

W celu uzyskania elektronicznego L4 utworzona została specjalna strona, która umożliwia uzyskanie zwolnienia e-ZLA. Po uiszczeniu opłaty oraz podaniu danych, są one weryfikowane i następnie otrzymujemy elektroniczne chorobowe. Dokumenty przesyłane są zarówno do pracodawcy jak i ZUSu. To bezpieczne nie tylko dla nas, ale również dla lekarza.

Jeśli sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana i wymaga konsultacji z lekarzem, bez problemu możesz skonsultować się z nim telefonicznie, który poza wystawienie elektronicznego L4 udzieli również porady oraz w razie potrzeby wypisze receptę.

Czy wszystkie dane na stronie są bezpieczne?

Tak, administratorzy strony dbają o ochronę danych osobowych.

W jakim celu należy podawać PESEL?

Jest on wymagany do wystawienia elektronicznego L4, zgodnie z wytycznymi dla druku e-ZLA.

Czy to zwolnienie jest akceptowane przez ZUS?

Tak, zwolnienie online jest zgodne z wytycznymi rozporządzenia Ministerstwa oraz wystawiane przez placówkę medyczną znajdującą się w rejestrze podmiotów medycznych.

Czy elektroniczne L4 jest legalne?

Cała strona jak i uzyskane na niej zwolnienie lekarskie online jest w pełni legalne.

Wprowadzone obostrzenia odnośnie poruszania się (aktualnie do 11.04.2020r) uświadamiają, jak ważne jest zadbanie nie tylko o siebie, ale również o otoczenie. Jeśli nie musisz, warto zostać w domu i skorzystać z porady medycznej lub zwolnienia lekarskiego online.

O autorze

Revital Clinic

Revital Clinic

Revital.Clinic placówka specjalizująca się we wlewach dożylnych, hormonoterapii, dietetyce klinicznej, oraz EBM (Evidence-based medicine) czyli medycynie opartej na faktach i dowodach naukowych. Revital.Clinic to współczesna sztuka lekarska, wspierająca swojego Pacjenta na każdym etapie leczenia.

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł